Разлика помеѓу преработките на „Скриптирање на опслужувачка страна“

с
нема опис на уредувањето
с
с
* [http://dmoz.org/Computers/Programming/Internet/Server_Side_Scripting/ Open Directory/Server Side Scripting]
 
[[Категорија:СкриптСкриптни јазици]]
 
[[en:Server-side scripting]]