Разлика помеѓу преработките на „Карлови Вари“

Одземени 8 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: pcd:Karlovy Vary)
| established_type = Основан околу
| date =
| mayor = Д-р.Вернер Вероника В'лковаХауптман
<!-- *** Codes *** -->
| timezone = [[Централноевропско време|CET]]
2

уредувања