Разлика помеѓу преработките на „Лазаристи“

Додадени 60 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Религија во Битола]]
[[Категорија:Историја на Битола]]
[[Категорија:Католицизам во Македонија]]
[[Категорија:Католички црковни редови]]