Силистра: Разлика помеѓу преработките

Додадени 54 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (историското ВМРО нема градоначалници во Бугарија)
сНема опис на уредувањето
[[Image:Castle ruins Silistra.jpg|215px|]]
 
<big><strong style="font-variant:small-caps;">Силистра, Бугарија</strong> [[Слика:Flag of Bulgaria.svg|30px|Бугарија]][[Слика:European flag.svg|30px|Бугарија]]</big>
 
<table style="background: transparent; text-align: left; table-layout: auto; border-collapse: collapse; padding: 0; font-size: 100%;" cellspacing="0" cellpadding="0">
869

уредувања