Силистра: Разлика помеѓу преработките

Додадени 7 бајти ,  пред 15 години
с
историското ВМРО нема градоначалници во Бугарија
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (историското ВМРО нема градоначалници во Бугарија)
</div><!-- end of floated right section; article starts here -->
 
'''Силистра''' е [[Бугариjа|бугарски]] град-пристаниште на реката [[Дунав]]. Се граничи со [[Романија]]. Градот се наоѓа во [[Добруџа]] - северноисточна Бугарија и е административен центар на [[Силистренска област]] и општината Силистра. Градоначалник е Иво Андонов од ([[ВМРО-БНД]]).
 
[[Категорија:Градови во Бугарија]]
644

уредувања