Разлика помеѓу преработките на „Принципат“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: az:Prinsipat
с (Бот: Промена на шаблон: Римска влада)
с (Бот Додава: az:Prinsipat)
[[Категорија:Римска Империја]]
 
[[az:Prinsipat]]
[[bg:Принципат]]
[[ca:Principat (Roma)]]
[[es:Principado (Roma)]]
[[fr:Principat]]
[[hu:Principatus]]
[[id:Principatus]]
[[it:Principato (storia romana)]]
[[ja:プリンキパトゥス]]
[[ka:პრინციპატი]]
[[lt:Principatas]]
[[hu:Principatus]]
[[nl:Principaat]]
[[ja:プリンキパトゥス]]
[[no:Principatet]]
[[pl:Pryncypat (Rzym)]]
[[ro:Principate]]
[[ru:Принципат]]
[[sh:Principat]]
[[sk:Principát]]
[[sr:Принципат]]
[[sh:Principat]]
[[sv:Principatet]]
[[tl:Prinsipado]]
86.434

уредувања