Лазо Каровски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
сНема опис на уредувањето
 
Добитник е на бројни награди за литературна дејност.
{{DEFAULTSORT:Каровски, Лазо}}
 
[[Категорија:Македонски писатели]]
350

уредувања