Разлика помеѓу преработките на „Кајзер“

Одземени 65 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Кајзер''' (герм. ''Kaiser'') е германска титула со значење „Император“ или ...)
 
с
[[Категорија:Историја на Германија]]
[[Категорија:Монархија]]
[[Категорија:Благороднички титули]]
 
[[bg:Кайзер]]