1860-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: hif:1860s
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот Менува: is:1861-1870
с Бот Додава: hif:1860s
Ред 35:
[[eu:1860ko hamarkada]]
[[fa:دهه ۱۸۶۰ (میلادی)]]
[[hif:1860s]]
[[fr:Années 1860]]
[[ga:1860í]]
43.100

уредувања