1830-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: hif:1830s
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: is:1831-1840)
с (Бот Додава: hif:1830s)
[[eu:1830eko hamarkada]]
[[fa:دهه ۱۸۳۰ (میلادی)]]
[[hif:1830s]]
[[fr:Années 1830]]
[[ga:1830í]]
43.100

уредувања