Бени (река): Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: da:Beni Floden
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Брише: sr:Бени)
с (Бот Додава: da:Beni Floden)
 
[[cs:Beni]]
[[etda:Beni jõgiFloden]]
[[de:Río Beni]]
[[hret:Beni (rijeka)jõgi]]
[[en:Beni River]]
[[es:Río Beni]]
[[et:Beni jõgi]]
[[fr:Río Beni]]
[[he:בני]]
[[hr:Beni (rijeka)]]
[[hy:Բենի]]
[[hr:Beni (rijeka)]]
[[it:Beni (fiume)]]
[[he:בני]]
[[ka:ბენი (მდინარე)]]
[[lt:Beni]]
201

уредување