Разлика помеѓу преработките на „Тршиќ“

Додадени 25 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
'''Тршиќ''' ([[српски јазик|српски]]: ''Тршић'') се село близу [[Лозница]] во [[Србија]].
 
Познато е како родно место на [[Вук Караџиќ]]; каде се наоѓа негова реконструирана куќа и статуа. ОваОваа знаменитост привлекува многу туристи.