Разлика помеѓу преработките на „Тршиќ“

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Тршиќ''' (српски: ''Тршић'') се село близу Лонзица во Србија. Познато е како ...)
 
с
'''Тршиќ''' ([[српски јазик|српски]]: ''Тршић'') се село близу [[ЛонзицаЛозница]] во [[Србија]].
 
Познато е како родно место на [[Вук Караџиќ]]; каде се наоѓа негова реконструирана куќа и статуа. Ова привлекува многу туристи.