Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Економија на Кина“

с
Бот Додава: eo:Kategorio:Ekonomio de Ĉinio
с (Бот Додава: eo:Kategorio:Ekonomio de Ĉinio)
 
[[be:Катэгорыя:Эканоміка Кітая]]
[[bg:Категория:Икономика на Китай]]
[[br:Rummad:Armerzh Sina]]
[[bg:Категория:Икономика на Китай]]
[[de:Kategorie:Wirtschaft (China)]]
[[en:Category:Economy of China]]
[[es:Categoría:Economía de China]]
[[eo:Kategorio:Ekonomio de Ĉinio]]
[[eu:Kategoria:Txinako ekonomia]]
[[fi:Luokka:Kiinan talous]]
[[fr:Catégorie:Économie chinoise]]
[[he:קטגוריה:סין: כלכלה]]
[[it:Categoria:Economia della Cina]]
[[ja:Category:中国の経済]]
[[ko:분류:중국의 경제]]
[[it:Categoria:Economia della Cina]]
[[he:קטגוריה:סין: כלכלה]]
[[nl:Categorie:Economie van China]]
[[ja:Category:中国の経済]]
[[pl:Kategoria:Gospodarka Chin]]
[[pt:Categoria:Economia da China]]
[[sk:Kategória:Ekonomika v Číne]]
[[sr:Категорија:Економија Кине]]
[[fi:Luokka:Kiinan talous]]
[[uk:Категорія:Економіка Китаю]]
[[vi:Thể loại:Kinh tế Trung Quốc]]
109.264

уредувања