Разлика помеѓу преработките на „Некропола“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: io:Nekropolo
с (Бот Додава: eu:Nekropoli)
с (Бот Додава: io:Nekropolo)
[[Категорија:Типови на археолошки локалитети]]
 
[[bg:Некропол]]
[[bs:Nekropola]]
[[bg:Некропол]]
[[ca:Necròpolis]]
[[de:Nekropole]]
[[et:Nekropol]]
[[en:List of necropoleis]]
[[eo:Nekropolo]]
[[es:Necrópolis]]
[[eteo:NekropolNekropolo]]
[[eu:Nekropoli]]
[[fi:Nekropoli]]
[[fr:Nécropole]]
[[gl:Necrópole]]
[[ko:네크로폴리스]]
[[he:נקרופוליס]]
[[huio:NekropoliszNekropolo]]
[[id:Nekropolis]]
[[it:Necropoli]]
[[he:נקרופוליס]]
[[ja:ネクロポリス]]
[[ko:네크로폴리스]]
[[la:Necropolis]]
[[lt:Nekropolis]]
[[hu:Nekropolisz]]
[[nl:Necropolis]]
[[ja:ネクロポリス]]
[[no:Nekropolis]]
[[oc:Necropòli]]
[[pt:Necrópole]]
[[ru:Некрополь]]
[[sh:Nekropola]]
[[sr:Некропола]]
[[sh:Nekropola]]
[[fi:Nekropoli]]
[[sv:Nekropol]]
[[tl:Nekropolis]]
86.434

уредувања