Разлика помеѓу преработките на „Конфедерација“

Додадени 1.564 бајти ,  пред 14 години
Нова страница: '''Конфедерација''' е сојуз мегу самостојни држави во кој се здружуваат одделни држав...
(Нова страница: '''Конфедерација''' е сојуз мегу самостојни држави во кој се здружуваат одделни држав...)
(нема разлика)