Разлика помеѓу преработките на „Федерална вселенска агенција (Русија)“

с
Замена на Image:RKA_Logo.svg со Image:Roscosmos_logo_ru.svg (од страна на ZooFari поради: new version obtained from official website --Orionist ([[commons:User talk:
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Вселенска агенција)
с (Замена на Image:RKA_Logo.svg со Image:Roscosmos_logo_ru.svg (од страна на ZooFari поради: new version obtained from official website --Orionist ([[commons:User talk:)
|име = Руска федерална вселенска агенција
|изворно_име = Федеральное космическое агентство России
|слика = RKA_LogoRoscosmos_logo_ru.svg
|опис = логото на РФВА
|основана = 1992<br />''{{smaller|(предходно [[Советска вселенска програма]], 1922-1991)}}''