Менопауза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 15 години
с
robot Dodaje: io:Menopauzo
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (robot Dodaje: io:Menopauzo)
*http://www.mhcs.health.nsw.gov.au/mhcs/publication_pdfs/800/HTS-800-MAC.pdf ''44+ За жените што се ближат до климактериумот (менопауза) - Памфлет'', Мултикултурен здравствен комуникативен сервис, Нов Јужен Велс, Јули 2002.
{{никулец}}
 
[[de:Menopause]]
[[en:Menopause]]
[[es:Menopausia]]
[[eo:Menopaŭzo]]
[[es:Menopausia]]
[[fi:Vaihdevuodet]]
[[fr:Ménopause]]
[[it:Menopausa]]
[[he:גיל הבלות]]
[[io:Menopauzo]]
[[it:Menopausa]]
[[lt:Menopauzė]]
[[nl:Menopauze]]
[[no:Menopause]]
[[pt:Menopausa]]
[[fi:Vaihdevuodet]]
[[sv:Klimakterium]]
[[tr:Adetten kesilme]]
43.100

уредувања