Печ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: sw:Pécs; козметички промени
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот менува: File -> Податотека)
с (Бот Додава: sw:Pécs; козметички промени)
|utc_offset_DST = +2
|map_caption =
|official_name = Pécs <br /> Печ
|pushpin_map =
|pushpin_label_position =
* Други - 1.1%
 
=== Религии ===
 
Население според деноминации: (попис 2001):
</gallery>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
 
{{coord|46|04|16|N|18|13|59|E|region:HU_type:city|display=title}}
{{Градови во Унгарија}}
 
[[Категорија:Градови во Унгарија]]
{{Градови во Унгарија}}
 
[[als:Pécs]]
[[it:Pécs]]
[[he:פץ']]
[[sw:Pécs]]
[[la:Sopianae]]
[[lv:Pēča]]