Разлика помеѓу преработките на „Монизам“

Додадени 1.392 бајти ,  пред 11 година
Создадена страница со: '''Монизам''', во метафизиката, е доктрина дека светот во основа е една супстанција ил...
(Создадена страница со: '''Монизам''', во метафизиката, е доктрина дека светот во основа е една супстанција ил...)
(нема разлика)