Разлика помеѓу преработките на „Централен комитет на МРО“

с
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:Печат на Централниот комитет.jpg|200px|мини|десно|МАКЕДОНСКИ ЦЕНТРАЛЕН РЕВОЛУЦИОНЕРН КОМИТЕТ - [[Слобода или смрт|СЛОБОДА ИЛИ СМРТ]] ]]
'''Централниот комитет на МРО''' е највисокиот одлучувачки орган на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]] помеѓу два конгреса. Членови на Централниот комитет се:
Централен комитет на МРО
 
:''претседателот''
:''секретар''
<references/>
 
[[Категорија:Историја на македонскиот народ]]
[[Категорија:Македонија под Османлиска власт]]
[[Категорија:Македонска револуционерна организација]]