Ореовец: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Ореовец''' може да се однесува на:
 
* [[Ореовец (Порече)|Ореовец]], село во Порече
* [[Ореовец (Прилепско)|Ореовец]], село во околината на [[Прилеп]]
 
{{појаснување}}