Ореовец: Разлика помеѓу преработките

Одземени 49 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
сНема опис на уредувањето
'''Ореовец''' може да се однесува на:
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Ореовец може да се однесува на:
 
* [[Ореовец (Порече)]], село во Порече