Разлика помеѓу преработките на „Старо Село (Порече)“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија; козметички промени)
с
'''Старо Село (Македонски Брод)''' е село во [[Општина Македонски Брод]].
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Старо Село (Македонски Брод)''' е село во [[Општина Македонски Брод]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име = Старо Село (Македонски Брод)
| општина = [[Општина Македонски Брод]]
| популација =
| поштенски број=
| надморска височина=
| веб=
}}
 
== Географиja и местоположба ==
 
== Надворешни врски ==
 
{{Мак-никулец}}
{{Населени места во општина Македонски Брод (20052004)}}
 
== Референци ==
<references />
 
[[Категорија:Македонски села]]