Разлика помеѓу преработките на „Горно Ботушје“

Одземени 107 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Горно Ботушје''' е село во [[Општина Македонски Брод]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
== Надворешни врски ==
 
{{Мак-никулец}}
{{Населени места во општина Македонски Брод (20052004)}}
 
== Референци ==
<references />
 
[[Категорија:Македонски села]]