Разлика помеѓу преработките на „Папа Инокентиј XI“

Додадени 538 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: sl:Papež Inocenc XI.)
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:Инокентие XI}}
[[Категорија:Папи|И]]
[[Категорија:Родени во 1611 година]]
[[Категорија:Починати во 1689 година]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Италијански папи]]
[[Категорија:Голема Турска војна]]
[[Категорија:Епископи на Новара]]
[[Категорија:Луѓе од Комо]]
[[Категорија:Италијанци од 17 век]]
[[Категорија:Погреби во базиликата Свети Петар]]
 
 
[[bg:Инокентий XI]]