Разлика помеѓу преработките на „Биопсија“

Додадени 27 бајти ,  пред 14 години
с
robot Dodaje: zh:活體組織切片
с
с (robot Dodaje: zh:活體組織切片)
*http://www.rwh.org.au/wellwomens/factSheets/BreastCare/biopsies_Macedonian.pdf Департмент на човекови сервиси, Памфлет - ''Тест со биопсија во клиника за дојки'', Викторија, Австралија, ноември 2003.
{{био-никулец}}
 
[[bs:Biopsija]]
[[bg:Биопсия]]
[[bs:Biopsija]]
[[de:Biopsie]]
[[en:Biopsy]]
[[fr:Biopsie]]
[[he:ביופסיה]]
[[it:Biopsia]]
[[hu:Biopszia]]
[[it:Biopsia]]
[[nl:Biopsie]]
[[no:Biopsi]]
[[sr:Биопсија]]
[[sv:Biopsi]]
[[zh:活體組織切片]]
14.744

уредувања