Разлика помеѓу преработките на „Пиштол“

Додаден 41 бајт ,  пред 10 години
с
Брзо додавање категорија Пиштоли (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: мини|[[Walther P99, полуавтоматски пиштол од доцните 1990-ти годи...)
 
с (Брзо додавање категорија Пиштоли (со користење на HotCat))
[[wa:Pistolet (åre)]]
[[zh:手枪]]
 
[[Категорија:Пиштоли]]