Разлика помеѓу преработките на „Папа Адријан VI“

Додадени 453 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: br:Adrian VI)
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:Адријан VI}}
[[Категорија:Папи|А]]
[[Категорија:Родени во 1459 година]]
[[Категорија:Починати во 1523 година]]
[[Категорија:Папи од ренесансата]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Холандски папи]]
[[Категорија:Римокатолички христијани од Холандија]]
[[Категорија:Римокатолички епископи од 16 век]]
 
[[af:Pous Adrianus VI]]