Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Математика-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с (Шаблон:Math-stub преместена како Шаблон:Математика-никулец: Превод)
с
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Image:e-to-the-i-piCrystal_kformula.svgpng|30px45px| ]]</td ><td >''&nbsp;Оваа [[математика|математичка]] статија е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</td ></tr ></table ></div >[[Категорија:Математички никулци]]