Разлика помеѓу преработките на „Окултизам“

Додадени 1.080 бајти ,  пред 14 години
Нова страница: '''Окултизам''' потекнува од латинскиот збор ''occultus'' што значи таен или скриен. Окултизам всуш...
(Нова страница: '''Окултизам''' потекнува од латинскиот збор ''occultus'' што значи таен или скриен. Окултизам всуш...)
(нема разлика)