Разлика помеѓу преработките на „Папа Григориј XII“

Додадени 625 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: br:Gregor XII)
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:Григурј XII}}
[[Категорија:Папи|Г]]
[[Категорија:Родени во 1326 година]]
[[Категорија:Починати во 1417 година]]
[[Категорија:Луѓе од Венеција]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Италијански папи]]
[[Категорија:Римокатолички епископи од 15 век]]
[[Категорија:Латински патријарси на Константинопол]]
[[Категорија:Западна шизма]]
[[Категорија:Италијанци од 14 век]]
[[Категорија:Италијанци од 15 век]]
 
[[af:Pous Gregorius XII]]