Разлика помеѓу преработките на „Европско првенство во кошарка 1949“

(Создадена страница со: '''Европското првенство во кошарка 1949''' година е шестиот Евробаскет организиран од [[Ф...)
 
|}
 
{| class=wikitable style="margin:30px; margin-left:19%; text-align:center"
!Европски првак 1949.
|-
|[[Слика:Flag of Egypt.svg|80п]] <br/> '''[[Египет]]''' <br/> '''Прва титула'''
|}
 
==Надворешни врски==