Разлика помеѓу преработките на „Бокс“

Одземени 34 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{внимание}}
{{без извори|датум=јули 2010}}
{{Инфокутија боречка вештина
| image = Boxing080905 photoshop.jpg
 
== Натпревар ==
Натпреварот може да биде добиен со нокаутирање или со соборување на еден противник со броење до 10,(КО) или со делење уверливи удари и така собирајќи што повеќе поени. Судијата, исто така, може да ја запре борбата кога еден боксер е лошо удрен (технички нокаут или ТКО) или може да го дискфалификува боксерот поради нарушување на правилата и да додели победа на неговиот противник.<ref>Британика </ref>
 
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Бокс|*]]