Разлика помеѓу преработките на „Чудово“

Додадени 16 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: war:Chudovo
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: war:Chudovo)
[[bg:Чудово]]
[[de:Tschudowo]]
[[et:Tšudovo]]
[[en:Chudovo]]
[[eo:Ĉudovo]]
[[et:Tšudovo]]
[[fi:Tšudovo]]
[[fr:Tchoudovo]]
[[it:Čudovo]]
[[ja:チュドヴォ]]
[[ko:추도보]]
[[it:Čudovo]]
[[nl:Tsjoedovo]]
[[nnja:Tsjudovoチュドヴォ]]
[[no:Tsjudovo]]
[[nn:Tsjudovo]]
[[pl:Czudowo]]
[[pt:Chudovo]]
[[ru:Чудово]]
[[fi:Tšudovo]]
[[sv:Tjudovo]]
[[war:Chudovo]]
[[zh:丘多沃]]
21.521

уредување