Разлика помеѓу преработките на „Папа Геласиј II“

Додадени 522 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ka:გელასიუს II)
{{Никулец за папа}}
 
{{DEFAULTSORT:Геласиј II}}
[[Категорија:Папи|Г]]
[[Категорија:Починати во 1119 година]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Италијански папи]]
[[Категорија:Римокатолички епископи од 11 век]]
[[Категорија:Римокатолички епископи од 12 век]]
[[Категорија:Италијанци од 11 век]]
[[Категорија:Италијанци од 12 век]]
[[Категорија:Погреби во Клинската опатија]]
 
[[af:Pous Gelasius II]]