Разлика помеѓу преработките на „Пета-“

Додадени 364 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Во физиката и математиката, '''пета''' (''peta''; симбол '''P''') е префикс во СИ и ко...)
 
с
{{SI префикс}}[[Категорија:SI систем]]
{{никулец}}
[[ca:Peta]]
[[cs:Peta]]
[[de:Vorsätze für Maßeinheiten]]
[[en:peta (prefix)]]
[[es:Peta (prefijo)]]
[[fa:پتا]]
[[fr:Péta]]
[[gl:Peta]]
[[ko:페타]]
[[it:Peta (prefisso)]]
[[he:פטה (תחילית)]]
[[nl:Peta (SI-prefix)]]
[[ja:ペタ]]
[[no:Peta]]
[[pl:Peta]]
[[pt:Peta]]
[[sl:Peta]]
[[sr:Пета (префикс)]]
[[fi:Peta]]
[[sv:Peta]]
[[vi:Pêta]]