Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
|-
|align=center | [[WWE шампионат]]
|[[Податотека:SheamusWWE.jpg|75px]] [[Податотека:WWE Championship.jpg]]
|align=center | [[Шејмус]]
|align=center | [[Листа на WWE шампиони|2]]
|-
|align=center | [[WWE шампионат на САД]]
|[[Податотека:The Miz with US Championship (cropped).jpg|75px]] [[Податотека:WWE United States Championship.jpg]]
|align=center | [[Миз]]
|align=center | [[Листа на WWE шампиони на САД|2]]
|-
|align=center | [[WWE дива шампионат]]
|[[Податотека:Melina Royal Rumble 2009 mod.jpg|75px|75px]] [[Податотека:WWE Divas Championship.jpg]]
|align=center | [[Мелина]]
|align=center | [[Листа на WWE дива шампионки|1]]
|colspan="8" align=center|'''[[WWE SmackDown|SmackDown]] бренд'''
|-
|align=center | [[WWE светски шампионат во тешка категорија]] [[Податотека:Big-gold-belt-WWE.jpg]]
|[[Податотека:Kane Rosemont IL 031108.jpg|75px|]]
|align=center | [[Кејн]]
|Го победи [[Реј Мистерио]] на Money in the Bank откако го кешираше куферот кој му овозможи меч за титула кој го освои истата вечер.<ref>{{цитирана веб страница|url=http://www.wwe.com/inside/titlehistory/worldheavyweight/2010022112|title=Rey Mysterio's second reign|publisher=[[World Wrestling Entertainment]]|accessdate=2010-06-20}}</ref>
|-
|align=center | [[WWE интерконтинентален шампионат]]
|[[Податотека:Dolph Ziggler Milwaukee 090908.jpg|75px]] [[Податотека:Campeonato Intercontinental de la WWE.JPG]]
|align=center | [[Долф Зиглер]]
|align=center | [[Листа на WWE Интерконтинентални шампиони|1]]
|-
|align=center | [[WWE женски шампионат]]
|[[Податотека:Layla November 2008.jpg|75px]] [[Податотека:]]
|align=center | [[Лејла Ел]],<br> [[Мишел МекКул]] (ко-шампион)
|align=center | [[Листа на WWE шенски шампиони|1]]
|align=center | 11 мај, 2010
223

уредувања