Разлика помеѓу преработките на „Марија II“

Одземени 39 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
{{во изработка|3 часа}}
[[Податотека:Queen Mary II.jpg|мини|Мери II-Кралица на [[Англија]], [[Шкотска]] и [[Ирска]]]]
Мери II (родена на 30 април 1662 год. во Лондон, Англија; умрела на 28 декември 1694 год. во Лондон) била кралица на [[Англија]] (1689-1694).