Разлика помеѓу преработките на „Тера-“

Додадени 713 бајти ,  пред 14 години
Нова страница: '''Тера''' (''tera''; симбол '''T''') е префикс во СИ системот и единица која означува 10<sup>12</sup> или 1 000 0...
(Нова страница: '''Тера''' (''tera''; симбол '''T''') е префикс во СИ системот и единица која означува 10<sup>12</sup> или 1 000 0...)
(нема разлика)