Разлика помеѓу преработките на „Апсида“

Додаден 371 бајт ,  пред 14 години
Нова страница: Полуцилиндрично просторно проширување на одредена просторија. Честа употреба има кај религи...
(Нова страница: Полуцилиндрично просторно проширување на одредена просторија. Честа употреба има кај религи...)
(нема разлика)
100

уредувања