Разлика помеѓу преработките на „ГНУ/Линукс“

Додадени 1.030 бајти ,  пред 15 години
не треба поднаслов на првиот пасос + интервики
(не треба поднаслов на првиот пасос + интервики)
[[Image:Tux.png|thumb|150px|Тукс, маскотата на Линукс]]
== ГНУ/Линукс ==
 
ГНУ/Линукс е [[оперативен систем]]. Тој е брз, стабилен, безбеден и полн со можности. ГНУ/Линукс доаѓа со огромен број на апликации кои можете да ги користите во вашата секојдневна работа.
 
 
[[category:Информатика]]
 
[[als:Linux]]
[[ar:لينكس]]
[[bg:Линукс]]
[[ca:Linux]]
[[cs:Linux]]
[[da:Linux]]
[[de:Linux]]
[[el:Linux]]
[[en:Linux]]
[[eo:Linukso]]
[[es:Linux]]
[[et:Linux]]
[[eu:Linux]]
[[fa:لینوکس]]
[[fi:Linux]]
[[fr:Linux]]
[[gl:Linux]]
[[he:לינוקס]]
[[hr:Linux]]
[[hu:Linux]]
[[ia:Linux]]
[[id:Linux]]
[[is:Linux]]
[[it:Linux]]
[[ja:Linux]]
[[ka:ლინუქსი]]
[[ko:리눅스]]
[[ku:Linux]]
[[lb:Linux]]
[[li:Linux]]
[[lt:Linux]]
[[lv:GNU/Linux]]
[[mk:Линукс]]
[[mg:Linux]]
[[ms:Linux]]
[[nds:Linux]]
[[nl:GNU/Linux]]
[[nn:Linux]]
[[no:Linux]]
[[pl:Linux]]
[[pt:Linux]]
[[ro:Linux]]
[[ru:Linux]]
[[simple:Linux]]
[[sk:Linux]]
[[sl:Linux]]
[[sr:Линукс]]
[[sv:GNU/Linux]]
[[th:ลินุกซ์]]
[[tl:GNU/Linux]]
[[tr:Linux]]
[[vi:Linux]]
[[zh:Linux]]
[[zh-min-nan:Linux]]
Анонимен корисник