Шумен (област): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: мапа -> карта
с (Бот Менува: ro:Regiunea Șumen)
с (Бот менува: мапа -> карта)
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Шуменска област'''</br><small>Област Шумен</small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[Податотека:Oblast Shumen.png|270px|МапаКарта на Бугарија, Шуменска област е означена]]<br /></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white">'''мапа'''</small></th></tr>
941.847

уредувања