Разлика помеѓу преработките на „Шу“

Додадени 53 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: zh:舒 (埃及神祇))
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Shu.svg|right|thumb|175px|Шу]]
'''Шу''' е [[Египетска митологија|египетски]] бог на воздухот. Син на [[Ра]], или [[Амон-Ра]].
941.847

уредувања