Разлика помеѓу преработките на „Шлески јазик“

Додадени 53 бајти ,  пред 9 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: hy:Սիլեզերեն)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{About|јазик од западнословенската група јазици|јазикот од германска група|Шлезиски германски јазик}}
{{Инфокутија за јазик
941.847

уредувања