Разлика помеѓу преработките на „Едвин Бут“

Додадени 19 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: da:Edwin Booth
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: da:Edwin Booth)
[[Податотека:EdwinBoothGrave.jpg|мини|лево|Гробот на Едвин Бут]]
 
[[da:Edwin Booth]]
[[de:Edwin Booth]]
[[en:Edwin Booth]]
201

уредување