Разлика помеѓу преработките на „Чалкучимак“

Додадени 53 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот: козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Challco Chima.jpg|thumb|right|300px|Чалкучимак, генерал]]
 
941.847

уредувања