Тетрастил: Разлика помеѓу преработките

Додадени 53 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:TempleOfPortunus-ForumBoarium.jpg|200px|thumb|right|[[Портунов храм]] во тетрастил]]
[[Податотека:tetrastil.png|thumb|right|200px|Цртеж на [[Храм на Атена Ника|храмот на Атена Ника]] во тетрастил]]
941.847

уредувања