Разлика помеѓу преработките на „Јехуда Амихај“

Додадени 28 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: he:יהודה עמיחי
с
с (Бот Додава: he:יהודה עמיחי)
[[Категорија:Добитници на златен венец на Струшките вечери на поезијата|Д]]
 
 
[[en:Yehuda Amichai]]
[[ar:يهودا عميحاي]]
[[bg:Йехуда Амихай]]
[[da:Yehuda Amichai]]
[[de:Jehuda Amichai]]
[[en:Yehuda Amichai]]
[[es:Yehuda Amijai]]
[[fi:Jehuda Amihai]]
[[fr:Yehuda Amichaï]]
[[it:Yehuda Amichai]]
[[he:יהודה עמיחי]]
[[no:Yehuda Amichai]]
[[pl:Jehuda Amichaj]]
[[ru:Амихай, Иехуда]]
[[sk:Jehuda Amichai]]
[[fi:Jehuda Amihai]]
[[sv:Yehudah Amichai]]
[[uk:Єгуда Аміхай]]
86.434

уредувања