Разлика помеѓу преработките на „Јехуда Амихај“

Додадени 417 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Person |name = 20px Јехуда Амихај |image = |image_size = |caption = |birth_dat...)
 
с
[[Категорија:Израелски поети]]
[[Категорија:Добитници на златен венец на Струшките вечери на поезијата|Д]]
 
 
[[en:Yehuda Amichai]]
[[ar:يهودا عميحاي]]
[[bg:Йехуда Амихай]]
[[ca:Iehuda Amikhai]]
[[cs:Jehuda Amichai]]
[[da:Yehuda Amichai]]
[[de:Jehuda Amichai]]
[[es:Yehuda Amijai]]
[[fi:Jehuda Amihai]]
[[fr:Yehuda Amichaï]]
[[it:Yehuda Amichai]]
[[no:Yehuda Amichai]]
[[pl:Jehuda Amichaj]]
[[ru:Амихай, Иехуда]]
[[sk:Jehuda Amichai]]
[[sv:Yehudah Amichai]]
[[uk:Єгуда Аміхай]]
1.250

уредувања